Pradžia

„Olifėja“ prisidėjo prie „Nuostabiųjų lūzerių“ premjeros Holivude

„Olifėja“ prisidėjo prie „Nuostabiųjų lūzerių“ premjeros Holivude

„Olifėja“ prisidėjo prie Holivude, Los Andžele (JAV), įvykusios Arūno Matelio dokumentinio filmo „Nuosabieji lūzeriai. Kita planeta“ holivudinė premjera.

Filmas kovoja dėl vietos Oskarų nominacijose ir jų siekia net dviejose kategorijose – geriausio filmo užsienio kalba ir dokumentinio filmo. Jau tai yra sensacija lietuviškam filmui, rašoma pranešime.

Dalyvaujant „Giro d'Italia“ organizuojančios Italijos bendrovės „RCS Sport“ vadovui Paolo Bellino ir JAV kino industrijos atstovams, filmą pristatė jį sukūręs A. Matelis, pasidžiaugęs dėl Lietuvos kinui retos garbės rengti holivudinę premjerą ir varžytis dėl Oskarų nominacijų.

Filmo premjerą Holivude organizavo Italijos laikraštis „La Gazzetta dello Sport“ padedant dviračių lenktynių „Giro d'Italia“ atstovams, o iš Lietuvos organizacijų sporto ir kino šventei paramą skyrė loterijų organizatorė „Olifėja“, „SMK Socialinių mokslų kolegija“, Lietuvos kino centras.

Filmo pristatyme dalyvavo apie 200 žmonių – kino, sporto ir žiniasklaidos veidų. Renginio vakarėlyje grojo DJ Lorenza Calamndrei, taip pat žinoma kaip DJIO, pasirodanti aukščiausio lygio renginiuose, tokiuose kaip „Golden Globes“ apdovanojimai, Kanų kino festivalis, „Mercedes-Benz“ mados savaitė, Eltono John’o gimtadienio vakarėlis, Beyonce, Jay-Z šventės ir kiti.

2014-2015 m. „Giro d‘Italia“ dviračių lenktynėse nufilmuotas lietuvių režisieriaus kūrinys jau pelnė daug apdovanojimų tarptautiniuose festivaliuose. Vienas didžiausių pastarųjų laimėjimų buvo „Nuostabiųjų lūzerių“ paskelbimas geriausiu dokumentiniu filmu šių metų Triesto kino festivalyje.

Dokumentika „Nuostabieji lūzeriai. Kita planeta“ pasakoja apie vienas sudėtingiausių ir populiariausių varžybų pasaulyje – „Giro d’Italia“. Jose svarbus vaidmuo tenka dviratininkams, vadinamiems „gregory“, pasiruošusiems iškęsti pačius sunkiausius iššūkius dėl savo komandos lyderio pergalės. Filme parodė prestižinių lenktynių užkulisius, kurių jokiam kino režisieriui nebuvo leista filmuoti net 40 metų.