Kraunasi...

Kinijoje laimėtas rekordinis 14 mln. dolerių aukso puodas

Kinijoje vienas skurdžios provincijos gyventojas per loteriją laimėjo didžiausią šioje šalyje individualų prizą – 14 mln. dolerių, trečiadienį pranešė laikraštis.
Neskelbiamas pirkėjas iš šiaurės vakarinės Gansu provincijos antradienį nusipirko iš viso 20 loterijos „Double Colour Ball“ bilietų, kainuojančių po 40 juanių (12 litų), pranešė dienraštis „Southern Metropolis“.
Pirkėjas kiekviename biliete pasirinko tokias pačias septynių dviženklių skaičių kombinacijas, padėjusias jam laimėti iš viso 102,7 mln. juanių (31,8 mln. litų), teigė laikraštis.
1949 metais į valdžią atėjusi Komunistų partija panaikino šalyje visas loterijas, kurias pasmerkė kaip degradavusių kapitalistų blogį. Tačiau 1987 metais priėmus į rinką orientuotas reformas ir atlaisvinus visuomenės gniaužtus, vėl buvo leista rengti valstybines loterijas.
Pastaraisiais metais padaugėjo su loterijomis susijusių nusikaltimų, taip pat paplito nelegalios loterijos, paskatinusios bankrutuoti daug šeimų.
Loterijų gerovės centras sausringoje Gansu provincijoje, kur ūkininkai per metus vidutiniškai uždirba vos per 2 tūkst. juanių (620 litų), iš karto suskubo perspėti gyventojus, kad po to, kai buvo laimėtas milžiniškas aukso puodas, jie nepultų masiškai pirkti loterijos bilietų.
„Centro pareigūnai džiaugiasi išgirdę tokias nuostabias žinias, bet jie taip pat norėtų priminti loterijos bilietų pirkėjams, kad loterija tėra pramoga, kurią valstybė siūlo žmonėms“, – teigiama oficialiame loterijos tinklalapyje „www.zhcw.com“.
„Jie tikisi, kad visi gali dalyvauti šiame žaidime, laikydami jį pramoga, ir pirkdami bilietus apsvarstę savo finansines galimybes“, – priduriama pranešime.

ALFA, 2007 11 28