Kraunasi...

Milijonierius liks nežinomas.

Vokietijos pasienio miestelius užplūdo turistai iš gretimų šalių, kuriuos suviliojo vakar vykusios loterijos prizas. Populiarios Vokietijoje loterijos „Lotto-Hype“ pagrindinis laimėjimas šią savaitę išaugo iki 43 mln. eurų (apie 148 mln. Litų).  Vakar ši rekordinė suma turėjo atitekti vienam laimingajam. Toks „aukso puodas“ galvas susuko ne tik vokiečiams. Pasienio miestų ir miestelių loterijos bilietų pardavėjus apgulė lenkai, čekai, prancūzai, austrai, šveicarai, olandai, belgai ir danai.
„Bilietai pildomi automatiškai. Net negalime pasakyti, kiek jų parduota, tačiau mažiausiai dvigubai daugiau nei įprastai“,- komercinių paslapčių nenorėjo atskleisti „Lotto GmbH“ atstovas Marko Kuringas. Jis pabrėžė, kad bilietų pardavimas itin išaugo pasienio miestuose ir miesteliuose. Pirmieji ažiotažą savo šalyje sukėlė lenkai. M. Kuringas sakė, jog Lenkijos piliečiai perka po daug bilietų ir juos pildo nesigilindami į laimingų skaičių statistikas. Bilieto lentelėse reikia pasirinkti ir užbraukti 6 skaičius iš 49.
Prancūzijos pasienyje – taip pat nemenkas sujudimas. „1994 metais, kai laimėjimas buvo išaugęs iki keliasdešimties milijonų markių, jį laimėti norinčių prancūzų buvo daugiau nei dabar. Šiuo metu ir Prancūzijoje pagrindinis tokios loterijos prizas nemenkas, bet pasienio gyventojai laimę bando ir pas mus“,- aiškino Kėlio mieste bilietus platinantis Clausas Nucklesas.
Net taupieji šveicarai apgulė loterijos bilietų pardavėjus Bavarijoje. Austrai perka bilietus Pasau, Simbache ir Ine – arčiausiai esančiuose pasienio miestuose.
„Nedidelių prekybos centrų pardavėjai iš matymo pažįsta nuolatinius loterijos bilietų pirkėjus. Jie pirmi pastebėjo netikėtą atvykėlių, tikinčių, kad šį kartą laimė šyptelės būtent jiems, antplūdį“,- sakė „Lotto Bayern“ atstovas Raineris Holmeris. Jis taip pat neatskleidė parduotų bilietų skaičiaus, tik pasakė, jog parduota jų gerokai daugiau nei rastai.
„Danus lengvai išskiriu iš tarties. Jų šią savaitę kaip niekada daug. Pagrindinis pirkinys – loterijos bilietai“,-pasakojo Heidi Lorenzen, kuri bilietus pardavinėja Flensburgo-Harislės mieste. Apie laukiamą rekordinį laimėjimą pranešė beveik visų šalių kaimynių žiniasklaida, reportažus rengė televizijos žinių laidos. 
Net olandai neatsilaikė pagundai žaibiškai praturtėti – vyko į Vokietiją pirkti bilietų. Olandijoje rengiamoms loterijoms pastaruoju metu dėmesys pastebimai mažėja.
Olandus vilioja dar ir tai, jog laimingojo tapatybė nebus atskleista. Jie pinigus galėtų laikyti banke Vokietijoje ir už juos nereikėtų mokėti mokesčių.
Nuolatiniai Vokietijos „Lotto-Hype“ lošėjai visą savaitę dalijosi patirtimi, kokie skaičiai būna laimingi, tyrinėjo ankstesnių laimėjimų statistiką. Pagal ją dažniausiai į laimingąjį šešetuką patenka skaičiai, didesni už 25. Dažniausiai tarp jų yra 38. Retai laimingajame biliete pasitaiko skaičius 13.
 
 LT, 2007 12 06